Kagoo2

Powraca w odsłonie nr 2! oparty na Spiruline jako jej lekka wersja.

Hike & Fly jest obecnie popularnym rodzajem latania, a niska waga i objętość pakowania sprawia że Kagoo2 staje się Twoim świetnym kompanem, ale nie tylko.

Dla pilotów szukających super fajnych skrzydeł, do przelotów, latania w termice, na żaglu w górach czy nad morzem. To czysty styl miniwing!

Wysoki poziom wydajności Kagoo2 sprawia, że będziesz chciał się nim bawić, a najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest latanie nim!

Zamiast konstrukcyjnych fantazyjnych sztuczek, takich jak mini żebra, kształtowanie 3D krawędzi natarcia itp., ponownie skupiliśmy się na dokładności wykonania, zmniejszeniu oporów przepływu, gładkości powierzchni, aby uzyskać jak najlepiej zbalansowane skrzydło.  W ten sposób możemy zaoszczędzić sporą ilość materiału, nie oszczędzając na tym, co sprawia, że skrzydło będzie trwałe w czasie (wzmocnienia, taśmy nośne…).

Pomimo świetnych osiągów w krainie małych skrzydeł, Kagoo2 pozostaje stabilny w locie, co jest kluczem do bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. Został zaprojektowany jako typowy miniwing: z dużym zakresem prędkości, niewiarygodnie precyzyjnym prowadzeniem i do tego z bardzo dobrym współczynnikiem doskonałości, nawet podczas lotu pod wiatr. Latając na małych rozmiarach Kagoo2, musisz być doświadczonym pilotem, tak jak w przypadku każdego mocno obciążonego skrzydła. Skrzydło to oferuje wysoki poziom biernego bezpieczeństwa , dlatego większe rozmiary, mniej dociążone z powodzeniem mogą być używane przez pilotów zaczynających zabawę z miniwing.

Nowości w Kagoo2 to:

  • Nowy profil z cofniętymi wąskimi otworami wlotowymi w celu zwiększenia efektu Venturiego podczas napełniania. Rezultatem jest szybkie, stałe wznoszenie się skrzydła nad głowę bez nadmiernego przestrzeliwania i używania siły. Pomaga to również zmniejszyć opór czołowy skrzydła.
  • Układ 34 komór, co zgodnie z najnowszą wiedzą zapewnia najlepsze rozłożenia sił i gładkości powierzchni płata. Pozwala to również na bardzo precyzyjną obsługę i uczucie zjednoczenia się ze skrzydłem.
  • 3-rzędowe olinowanie pozwala uzyskać idealny start bez wiatru.
  • Bez oplotowe linki od góry do dołu zwiększają prędkość skrzydła.
  • Taśma 12 mm Kevlar z systemem speedbar: dodatkowe gramy rekompensuje duża łatwość użytkowania, w przeciwieństwie do taśm zrobionych z linek dyneema.
  • Lekkie materiały 27 gr góra i dół oraz mix 27/ 32gr, zastosowany dla wewnętrznej struktury, dzięki czemu uzyskaliśmy optymalną wagę i objętość pakowania.
  • Krótkie pręty nylonowe usztywniające wloty.
  • Lekki i kompaktowy plecak w zestawie.
KAGOO2 Rozmiar1416182023
POWIERZCHNIA NA PŁASKO (m2)1416182023
ROZPIĘTOŚĆ NA PŁASKO (m)8,68,99,31010,4
WYDŁUŻENIE NA PŁASKO AR4,654,654,654,654,7
ILOŚĆ KOMÓR34
ZAKRES WAGI PILOTA (kg)55/12060/12060/12065/12070/125
WAGA SKRZYDŁA (kg)1,92,12,32,52,9
DOSKONAŁOŚĆ88,58,599
TEST wg NORMYEN 926-1

[metaslider id=”856″]