Puffin

Soaring (latanie za żaglu) to dyscyplina latania, podobna do latania Hike & Fly i Cross Country.

Wydma, wzgórze, góry, trochę wiatru i gotowe! Umożliwia siedzenie na niebie i podziwianie widoków, smaganie końcówką skrzydła po ziemi w szybkim przelocie albo skakanie hopkami góra dół i robienie ósemek. Takie latanie to świetny sposób na spędzanie czasu, na dobrą zabawę i szlifowanie techniki.

Puffin to seria Little Cloud przeznaczona do soaringu. Uwzględniając siłę wiatru dobieramy rozmiar skrzydła w zależności od obciążenia skrzydło może być milutkim Puffinkiem jaki i super szybkim PUFFINEM. Następca Baby, Mini, Super i Mega Goose, łączy całe nasze doświadczenie w projektowaniu miniwing z ostatnich 12 lat i jest naszym najnowszym osiągnięciem.

Dzięki społeczności Soaring Freaks w Holandii zebraliśmy doświadczenia z tysiąca godzin użytkowania w zakresie TurboSoaring, uzyskując tę wyjątkową serię Glajtów, dającą radość z latania, przyklejającą uśmiech na wielu twarzach na całym świecie. Jak zawsze w Little Cloud, postanowiliśmy wypuścić skrzydło, które przewyższa swojego poprzednika!

Użyliśmy Gracchio Mk2 jako bazy roboczej, wprowadzając zmiany w projekcie tak, aby poradzić sobie z większym obciążeniem i wymogami skrzydła typu miniwings. Dzięki mniejszej liczbie komór, Puffin jest bardziej przyjazny podczas startu. Pomimo tego, dzięki naszemu niesamowitemu profilowi, latanie i wydajność osiągnęły niebywały poziom.

Rozważnie obchodząc się z Glajtem, doświadczysz prawdziwej precyzji pilotażu i podniesiesz swój poziom umiejętności. Wydłużenie różni się nieco w zależności od rozmiaru, aby utrzymać maksymalną wydajność i bezpieczeństwo.

Dzięki naszemu olbrzymiemu doświadczeniu w projektowaniu Mini-skrzydeł, Puffin pozostaje niezwykle przystępny i tolerancyjny dla wielu pilotów, mimo że dane techniczne mogą wyglądać nieco ekstremalnie dla takich rozmiarów/obciążeń skrzydeł. Puffin zapewni Ci tyle radości, ile zechcesz wycisnąć!

Piloci dobierają rozmiar Glajta do zakresu wiatru, w jakim chcą latać, pamiętając, że latanie przy silnym wietrze nie ułatwia ani nie zwiększa bezpieczeństwa Glajta. Najważniejsze są tu przede wszystkim umiejętności pilota i zdrowy rozsądek!

Puffin ma DNA Little Cloud: stabilne, ostre i precyzyjne prowadzenie, duży zakres prędkości i hamowania przed punktem przeciągnięcia jest niezwykle intuicyjne i zapewnia wysoki poziom pasywnego bezpieczeństwa…

Wprowadziliśmy kilka nowych funkcji specjalnie zaprojektowanych do korzystania na wydmach.

Na spływie przy stabilizatorze znajduje się zamknięcie na velcro (na rzep) – otwór do odprowadzenia piasku itp.

Na taśmach do sterówek użyliśmy bloczków Obrit Blocks firmy Ronstan, ponieważ wydają się być najlepszym rozwiązaniem na piasku. 

A tak przy okazji, możesz go używać do Hike and Fly lub lotów termicznych, a jeżeli masz za bardzo obciążone skrzydło możesz się przesiąść na Gracchio Mk2 , który dostępny jest w rozmiarze 21, 23, 25 i 27m2.

Ja sam latałem na  Mini Goose (13,5 m2) przy Take Off 110 kg i było SUPER!!! Jestem przekonany, że dopiero przy super szybkich zlotach proximity z letnim wykorzystaniem nartostrad. Puffin pokaże swoje prawdziwe ja! Zgodnie z mottem firmy Little Cloud Happy Flying! Filmy o Puffin.

PUFFIN Rozmiar10131619
PŁASKA POWIERZCHNIA (m2)10,513,2516,2519
WYDŁUŻENIE NA PŁASKO AR5,255.315,315,45
ILOŚĆ KOMÓR49
ZAKRES WAGI PILOTA (kg)60/10060/10060/11060/120
POZIOM PILOTAEXPERTEXPERT
ADVANCED
ADVANCEDADVANCED
INTERMEDIATE
TEST wg NORMYEN 926-1

[metaslider id=”691″]