Puffin

Soaring (latanie za żaglu) to dyscyplina latania, podobnie jak latanie Hike & Fly i Cross Country.

Wydma, wzgórze, góry, trochę wiatru i gotowe! Umożliwia “siedzenie” na niebie i podziwianie widoków, smaganie końcówką skrzydła po ziemi w szybkim przelocie albo skakanie hopkami dookoła góra dół. Takie latanie to świetny sposób na spędzanie czasu, na dobrą zabawę i szlifowanie techniki.

Puffin to seria Little Cloud przeznaczona do soaringu. Uwzględniając siłę wiatru dobieramy rozmiar skrzydła i w zależności od obciążenia skrzydło może być milutkim Puffinkiem jaki i super szybkim PUFFINEM. Następca Baby, Mini, Super i Mega Goose, łączy całe nasze doświadczenie w projektowaniu Mini-Wing z ostatnich 12 lat i jest naszym najnowszym osiągnięciem.

Dzięki społeczności Soaring Freaks w Holandii zebraliśmy doświadczenia z tysiąca godzin użytkowania w zakresie TurboSoaring uzyskując tę wyjątkową serię Glajtów, dającą radość z latania, przyklejającą uśmiech na wielu twarzach na całym świecie. Jak zawsze w LittleCloud, postanowiliśmy wypuścić skrzydło, który przewyższa swojego poprzednika!

Użyliśmy Gracchio Mk2 jako bazy roboczej, wprowadzając zmiany w projekcie, tak aby poradzić sobie z większym obciążeniem i wymogami skrzydła typu Miniwings. Dzięki mniejszej liczbie komór Puffin jest bardziej zrównoważony i bardziej przyjazny podczas startu. Mimo to, dzięki naszemu niesamowitemu profilowi, latanie i wydajność osiągnęły niebywały poziom.

Rozważnie obchodząc się z Glajtem, doświadczysz prawdziwej precyzji pilotażu i podniesiesz swój poziom umiejętności. Wydłużenie różni się nieco w zależności od rozmiaru, aby utrzymać maksymalną wydajność i bezpieczeństwo.

Dzięki naszemu olbrzymiemu doświadczeniu w projektowaniu Mini-skrzydeł, Puffin pozostaje niezwykle przystępny i tolerancyjny dla wielu pilotów, mimo że dane techniczne mogą wyglądać nieco ekstremalnie dla takich rozmiarów/obciążeń skrzydeł. Puffin zapewni Ci tyle radości, ile zechcesz wycisnąć!

Piloci dobierają rozmiar Glajta do zakresu wiatru, w jakim chcą latać, pamiętając, że latanie przy silnym wietrze nie ułatwia ani nie zwiększa bezpieczeństwa Glajta. Najważniejsze są tu przede wszystkim umiejętności pilota i zdrowy rozsądek!

Puffin ma DNA Little Cloud: stabilne, ostre i precyzyjne prowadzenie, duży zakres prędkości i hamowania przed, punktem przeciągnięcia, jest niezwykle intuicyjne i zapewnia wysoki poziom pasywnego bezpieczeństwa…

Wprowadziliśmy kilka nowych funkcji specjalnie zaprojektowanych do korzystania na wydmach: 

Na spływie przy stabilizatorze zamknięcie na velcro (na rzep)- otwór dla odprowadzenia piasku itp.

Na taśmach do sterówek użyliśmy bloczków Obrit Block s firmy Ronstan, ponieważ wydają się być najlepszym rozwiązaniem na piasku. 

A tak przy okazji, możesz go używać do Hike and Fly lub lotów termicznych, a jeżeli masz za dużo obciążone skrzydło możesz się przesiąść na Gracchio Mk2 który dostępny jest w rozmiarze 21, 23, 25 i 27m2.

Ja osobiście latałem na  Mini Goose (13,5 m2) przy Take Off 110 kg i było SUPER!!! I jestem przekonany że dopiero przy super szybkich zlotach proximity z letnim wykorzystaniem nartostrad. Puffin pokaże swoje prawdziwe Ja!!! Zgodnie z mottem firmy Little Cloud Happy Flying! Filmy o Puffin.

PUFFIN Rozmiar10131619
PŁASKA POWIERZCHNIA (m2)10,513,2516,2519
WYDŁUŻENIE NA PŁASKO AR5,255.315,315,45
ILOŚĆ KOMÓR49
ZAKRES WAGI PILOTA (kg)60/10060/10060/11060/120
POZIOM PILOTAEXPERTEXPERT
ADVANCED
ADVANCEDADVANCED
INTERMEDIATE
TEST wg. NORMYEN 926-1