Spiruline Pro

Celem było zaoferowanie gamy skrzydeł do Speedflying ze wszystkimi funkcjami Little Cloud.
Skrzydła do Speed flyingu są dość wymagające pod względem konstrukcji, ponieważ będą latać z bardzo dużym obciążeniem i muszą pozostać wyjątkowo wyważone, aby zapewnić maksymalnie intuicyjną kontrolę.
Pikantne, ale nie za gorące!

Wydany w 3 rozmiarach: 8, 10 i 12.

Jest to najnowsza wersja Spiruline, tylko kilka elementów zostało dostosowanych, aby poradzić sobie z większym obciążeniem skrzydła!
Spiruline Pro zapewni nowe wrażenia tym, którzy kochali stare EZ 9 i 12 (i nielicznym właścicielom 7,5).
Nowe doświadczenie, ponieważ nowy kształt jest jeszcze bardziej zrównoważony, a start i wzrost są bardziej proste.
Ogólnie rzecz biorąc, obsługa Spiruline Pro jest bardziej „przystępna” i bardziej precyzyjna niż jego poprzednik.

Połączona precyzja i zwinność najmniejszych skrzydeł oraz zakres prędkości do szybowania największych skrzydeł na rynku.

Latanie ze Spiruline Pro przy otwartych trymerach daje możliwości głębokiego nurkowania w szczelinach, latania Proximity, podążania za terenem z najwyższą precyzją i spójnym sprzężeniem zwrotnym ze skrzydła. Kiedy nowe „gładkie” trymery zostaną zamknięte, będziesz mieć wystarczający zasięg dolotu, aby płynnie eksplorować bardziej „płaskie” części swojej linii.

Jeśli osiągniesz rock’n’roll, zdziwisz się, jakie łatwe i niesamowite jest zarządzanie energią podczas manewrów i zorientujesz się, że w tym nowym modelu możesz uzyskać efekty latania dwóch starych Spiruline, ponieważ skrzydło ma bardzo szeroki zakres zastosowań!

Jeśli chodzi o osiągi, Spiruline oferuje świetną doskonałość i bardzo dobre przemieszczanie się pod wiatr… Wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze się bawić w bezpiecznych warunkach. Spiruline jest dostępna w rozmiarach 14, 16 i 18 m2. Taśmy wyposażone są w trymery i speedbar. Zalecamy, aby nie wybierać rozmiaru, który jest zbyt mały dla twojego doświadczenia. Latają stosunkowo szybko, a na większym rozmiarze będziesz mógł wykonywać dynamiczne manewry z większym marginesem bezpieczeństwa. Będzie idealnym drugim skrzydłem, które wypełni Twój plecak i zapewni Ci więcej „okien wiatrowych” i będziesz mógł częściej latać. Spiruline to bardzo uniwersalne skrzydło, które w większych rozmiarach może z powodzeniem być stosowane w szkołach jak i przy mniejszych rozmiarach do podnoszenia swoich umiejętności. Pamiętaj jednak, że aby latać na dociążonym miniwingu, musisz być doświadczonym pilotem.

SPIRULINE Rozmiar8 PRO 10 PRO12 PRO
PŁASKA POWIESZCHNIA (m2)81012
PŁASKA ROZPIĘTOŚĆ (m)6,16,87,5
WYDŁÓŻENIE PŁASKO AR4,654,654,65
ILOŚĆ KOMÓR34
ZARKRS WAGI PILOTA (kg)55/12055/12055/120
WAGA SKRZYDŁA (kg)2,62,83,2
TEST wg NORMYEN 926-1

Wingload obciążenie skrzydła około 5 (+/- 20%)
Dla pilotów, którzy mają już doświadczenie w lataniu. Wyższe prędkości niż paralotnia.

Wingload obciążenie około 7 i więcej (-20%)
Dla doświadczonych pilotów. Skrzydło bardziej dynamiczne, osiągające znacznie większe prędkości niż paralotnia. Znacznie większa utrata wysokości podczas skręcania.